Skontaktuj się z nami

Tel: +48 602 653 500

E-mail: agro_test@vp.pl


Formularz online

Silveco profilaktyka dla bydła po korekcji racic

Korekcja Racic w Polsce, Cena korekcji racic, poskrom dla bydła

Silveco profilaktyka dla bydła po korekcji racic

Schorzenia racic u bydła to ogromny problem na wielu fermach. Pod względem częstości występowania schorzeń u bydła, kulawizny znajdują się na 5 miejscu i są częstą przyczyną brakowania krów. Poza kulawiznami istnieją również inne, problematyczne schorzenia kończyn: ochwat, wrzód podeszwy, zapalenie skóry szpary międzypalcowej, choroba białej linii, ropowica skóry szpary międzyracicowej czy zapalenie skóry palca. Na czym polega korekcja racic u bydła? Dlaczego jest to ważny zabieg profilaktyczny? Czego potrzebujesz do prawidłowego przeprowadzenia tego zabiegu? 

Dlaczego korekcja racic jest ważnym zabiegiem w hodowli bydła?

Korekcja racic jest zabiegiem profilaktycznym zapobiegającym powstawaniu schorzeń kończyn u bydła. Schorzenia te powodują cierpienie zwierząt, ale niosą za sobą również ogromne konsekwencje ekonomiczne, do których należą:

 • Spadek wydajności mlecznej,
 • Koszty leczenia weterynaryjnego,
 • Obniżenie pobrania paszy,
 • Zaburzenia stanu zdrowia zwierząt,
 • Problemy w rozrodzie, takie jak: brak objawów rujowych, wydłużony okres międzywycieleniowy, zaburzenia w zapłodnieniu.

Dodatkowo pojawiają się koszty związane z remontem stada oraz koszty robocizny, które wynikają z czasu poświęconego na opiekę i leczenie chorych krów.

Korekcję racic powinno się wykonywać minimum 2 razy w roku – najlepszymi terminami są wczesna wiosna (na około miesiąc przed wyjściem zwierząt na pastwisko) oraz jesień (kiedy zwierzęta schodzą z pastwiska). Prawidłowa pielęgnacja i korekcja racic decyduje o zdrowiu – nie tylko kończyn, ale całego organizmu zwierzęcia.

Po wykonaniu korekcji racic należy je odpowiednio zabezpieczyć specjalistycznymi preparatami zapewniającymi ochronę i regenerację racic

Produkty specjalistyczne przeznaczone do ochrony i regeneracji racic po ich korekcji to ważny punkt w prawidłowej higienie i pielęgnacji zwierząt.

Marka SILVECO to linia specjalistycznych i innowacyjnych preparatów dla hodowców i lekarzy weterynarii. Ich produkty bazują na aktywnych formach srebra, które posiadają działanie wielokierunkowe – wykazują działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Ponadto produkty nie zawierają w sobie antybiotyków, co jest odpowiedzią na wymogi rozwijającego się rynku – powstawanie nowych, odpornych szczepów bakterii, wirusów i grzybów to poważny problem zarówno dla hodowców, jak i lekarzy weterynarii.

Odpowiedzią było stworzenie alternatywnych preparatów do walki z nawet bardzo opornymi mikroorganizmami – zastosowanie nanocząsteczek srebra powoduje wydłużenie okresu ochrony mikrobiologicznej. Ponadto, zastosowanie aktywnych cząsteczek srebra w skali nanometrycznej pozwala na osiągnięcie zamierzonego efektu przy zastosowaniu niskich stężeń preparatów. W naszej ofercie znajduje się kilka rodzajów specjalistycznych produktów weterynaryjnych, a wszystkie z nich zawierają w sobie aktywne cząsteczki srebra. Ten niewyróżniający się pierwiastek zawiera szereg dobroczynnych właściwości, które wspomagają hodowców i weterynarzy w codziennej walce z mikroorganizmami.

Wśród produktów firmy SILVECO możemy wyróżnić produkty przeznaczone do: dezynfekcji, korekcji oraz higieny. Srebro zastosowane w produktach marki SILVECO działa na wielu płaszczyznach, ale największe znaczenie ma jego działanie bakteriobójcze, wirusobójcze oraz grzybobójcze. Zdolność srebra do walki z patogenami jest ważnym aspektem w utrzymywaniu higieny oraz zdrowia zwierząt.

Rozwój technologii sprawia, że można wykorzystywać cząsteczki srebra w skali nanometrycznej, co przekłada się na jego dystrybucję oraz umożliwia osiągnięcie bardzo wysokiej ochrony przed drobnoustrojami przy niskich stężeniach preparatu. Co najważniejsze – srebro wykazuje bardzo niską toksyczność, zarówno wobec zwierząt, jak i ludzi, co sprawia, że jest produkty na bazie srebra są częściej wykorzystywane w hodowli zwierząt niż inne, alternatywne środki biobójcze.

Firma SILVECO posiada w swojej ofercie produkty służące do dezynfekcji, korekcji racic oraz higieny.

 • Dezynfekcja jest bardzo ważnym zabiegiem higienicznym i bioasekuracyjnym mającym na celu zachowanie odpowiednich warunków zoohigienicznych i zdrowia całego stada. Skuteczność dezynfekcji zależy od zastosowanego środka oraz jego stężenia i czasu działania. Produkty do dezynfekcji SILVECO zawierają nanokompleksy srebra, które charakteryzują się szybkim oraz długotrwałym efektem, co stanowi świetną alternatywę dla klasycznych środków dezynfekcyjnych. Do linii tych produktów zaliczamy: Silveco+, Silveco+ Bydło, Silveco+ Trzoda chlewna, Silveco+ Drób,
 • Korekcja racic jest profilaktycznym zabiegiem mającym na celu zachowanie naturalnego kształtu racic. Polega na usunięciu nadmiaru rogu i nadaniu racicom prawidłowego, fizjologicznego kształtu. Produkty firmy SILVECO wspomagające zabieg korekcji racic to 3 produkty – żel, krem oraz aerozol. Służą zabezpieczeniu racic i przyspieszają ich regenerację,
 • Higiena – każde miejsce, w którym przebywają zwierzęta jest zanieczyszczone mikroorganizmami, które mogą wpływać negatywnie na zdrowie zwierząt i ich dobrostan. SILVECO Higiena to linia specjalistycznych preparatów stworzonych do zapobiegania niekorzystnemu działaniu czynników środowiskowych – szczególnie w miejscach narażonych na zakażenia, gdzie dochodzi do przerwania ciągłości skóry. Do tej linii produktów zaliczamy Silveco Derm – Trzoda oraz Silveco Skin Protection.

Produkty firmy SILVECO zawierają specjalną linię przeznaczoną dla hodowców bydła. Wyróżniamy tu 4 preparaty:

1. SILVECO+ Bydło – jest to specjalistyczny preparat biobójczy, który posiada wysoką skuteczność w zabiegach korekcyjnych, a co więcej – nie znajdziemy w nim siarczanu miedzi. Preparat SILVECO+ Bydło zawiera aktywne formy srebra i jest przeznaczony do dezynfekcji obór, pomieszczeń gospodarskich oraz pomieszczeń służących do transportu bydła. Wspiera walkę z infekcjami oraz stanami zapalnymi wymion, zanokcicą, grzybicą skóry czy biegunkami. Co więcej – po odpowiednim rozcieńczeniu preparatu nadaje się on do dezynfekcji racic przed ich korekcją – jest to ważny etap zabiegu, a zastosowanie specjalistycznego preparatu do dezynfekcji ułatwi zabieg oraz ochroni racice przed zakażeniem drobnoustrojami chorobotwórczymi. Preparat SILVECO+ Bydło wykazuje wysoki stopień ochrony mikrobiologicznej.

2. SILVECO Derm – jest to preparat w formie aerozolu do użytku zewnętrznego po korekcji racic. W jego składzie znajdziemy aktywne formy srebra zabezpieczające racice po zabiegach korekcji. Dzięki SILVECO Derm racice będą prawidłowo zabezpieczone, a szczególnie świeżo odkryte tkanki, które są najbardziej narażone na zakażenia drobnoustrojami. Nie zawiera w swoim składzie siarczanu miedzi i antybiotyków. Nie zawiera antybiotyków i jest bardzo łatwy w stosowaniu.

3. SILVECO Krem – kolejny produkt niezbędny do prawidłowej pielęgnacji i zabezpieczania puszki racicowej przed wnikaniem i rozwojem niepożądanych mikroorganizmów. SILVECO Krem świetnie sprawdza się w przypadku mikrourazów racic bądź w przypadku ubytków powstałych np. w związku z koniecznością usunięcia zmienionej chorobowo tkanki. W swoim składzie posiada składniki o zwiększonej przenikalności, dzięki czemu zabezpiecza również głębsze warstwy puszki racicowej, a nie tylko jej powierzchnię. Jego zadaniem jest regeneracja, ochrona i utrzymanie elastyczności racic, jest bardzo łatwy w stosowaniu i nie zawiera w składzie antybiotyków ani siarczanu miedzi. Do stosowania na oczyszczoną i zdezynfekowaną powierzchnię.

4. SILVECO Żel – preparat do stosowania zewnętrznego w trakcie zabiegów korekcji racic lub profilaktycznie, ale również w przypadku, gdy zauważymy jakiekolwiek zmiany skórne. Doskonale zabezpiecza skórę wokół racic i zapewnia im wysoką ochronę. Jest szczególnie polecany w zwalczaniu zapalenia skóry szpary międzypalcowej, zanokcicy lub zapalenia skóry palca. W składzie żelu obecne są aktywne formy srebra, które poza działaniem biobójczym posiadają także działanie ochronne, wzmacniające i odżywcze. Nie posiada antybiotyków i jest łatwy w stosowaniu.

Korekcja racic jest bardzo ważnym zabiegiem profilaktycznym w hodowli bydła. Prawidłowo przeprowadzony zabieg korekcji racic jest ważny w utrzymaniu zwierząt w dobrej kondycji, co przekłada się na dobre wyniki hodowli. Jednak sam zabieg korekcji to nie wszystko – bardzo ważne jest utrzymywanie odpowiedniej higieny stanowisk, między innymi ich dezynfekcja. Dodatkowo, ważne jest również zabezpieczanie racic przed wnikaniem drobnoustrojów chorobotwórczych oraz wspomaganie ich regeneracji po zabiegach.

Takie kompleksowe działania zapewnią wysokie wyniki produkcji oraz utrzymanie zwierząt w zdrowiu i dobrej kondycji. Produkty marki SILVECO posiadają innowacyjne rozwiązania, dzięki którym walka z mikroorganizmami jest łatwiejsza i bardziej skuteczna. Ich wielokierunkowe działania oraz łatwość w stosowaniu ułatwiają hodowcom oraz lekarzom weterynarii pracę i przyczyniają się do oszczędności czasu oraz pieniędzy, ponieważ łatwiej jest zapobiegać chorobom zwierząt niż je leczyć.

3 komentarze

 • Adrzej

  Ta profilaktyka jest bardzo ważna, a produkty tej firmy się do tego dobrze nadają

 • Rolnik

  Silveco dobra firma. Stosuje ich produkty i polecam, sprawdza się.

 • Tadek

  Dobre produkty, nie jakoś bardzo tanie, ale skuteczne.

Give a Reply