Skontaktuj się z nami

Tel: +48 602 653 500

E-mail: agro_test@vp.pl


Formularz online

Konieczność zapewnienia wysokiej jakości wykonywanej usługi

Zdrowa racica

Konieczność zapewnienia wysokiej jakości wykonywanej usługi

W niniejszym artykule chcemy zwrócić państwa uwagę na jakość, technikę oraz referencje firmy specjalizującej się w korekcji racic w Polsce.

Korekcja racic jest koniecznością, aby zminimalizować przyczyny brakowania krów, zwiększyć ilość, wydajność oraz jakość mleka. Choroby racic powodują straty w produkcji mleka. Kulejące krowy często leżą i pobierają mniej paszy oraz tracą swoją pozycję w hierarchii stada. Choroby racic często zostają nierozpoznane albo hodowca je bagatelizuje, co może stać się przyczyną zaburzeń przemiany materii, czy też problemem w rozrodzie. Schorzenia racic zmniejszają produkcję mleka, a brakowanie krów z powodu kulawizn może wynosić nawet 25%. Badania wykazały, że spadek wydajności wynosi od 15% wzwyż, a w stadach ciężkich dochodzi nawet do 80%, natomiast w mleku wzrasta zawartość komórek somatycznych. Aby skutecznie zapobiegać takim zjawiskom powinno się wykonywać korekcję racic 2 x w roku u krów wykazujących wydajność poniżej 9 tys. litrów mleka/rok oraz 3 x do roku u krów powyżej tej wydajności. Wykonywanie korekcji racic powinno być przeprowadzane przez wykwalifikowaną i doświadczoną firmę, która zapewni najwyższą jakość usług. Ekipa przeprowadzająca usługę powinna posiadać doświadczenie i sprzęt nowoczesnej generacji.


AGRO-TEST jest przodującą firmą wykonującą usługi z zakresu korekcji racic u bydła oraz dekoronizacji


Firma AGRO-TEST uważana jest przez hodowców oraz zootechników za najlepszą firmę w Polsce wykonującą usługi korekcji racic. Oferuje kompleksowe usługi. Ekipa przyjeżdżająca do gospodarstwa liczy w zależności od potrzeb od 2 do 4 wyszkolonych pracowników. Pracownicy nie angażują gospodarza. Wskazuje on jedynie krowę do zabiegu i obserwuje przebieg pracy. Krowy są wprowadzane do poskromu hydraulicznego (urządzenie najwyższej generacji) gwarantującego bezpieczeństwo krowie, jak i osobom wykonującym usługę. Poskrom zapewnia najlepszy dostęp do racic oraz umożliwia prawidłowe ułożenie kończyn, niezbędne do przeprowadzenia właściwej korekcji. Urządzenie unosi krowę i kładzie ją na bok. Nogi są przypięte do wsporników z wygodnym dostępem do racic. Korekcja trwa w zależności od stanu racic od 10 do 20 min. W ciągu dnia można przeprowadzić zabieg w stadzie liczącym 50-60 krów. Całość wykonywanych prac jest dokumentowana w specjalnych kartotekach, gdzie zapisuje się numer kolczyka lub respondera (z dokładnym opisem przeprowadzonego zabiegu, łącznie z zaobserwowanymi schorzeniami). Firma oferuje również doradztwo w okresie między zaplanowanymi korekcjami, jak również możliwość zakupu środków do kąpieli racic, mat, wanien oraz pasz witaminowych wzmacniających racice (typu Kerasan). Firma AGRO-TEST daje gwarancję jakościowej i profesjonalnej usługi. Z usług firmy korzystają najlepsze gospodarstwa w całym kraju – indywidualne, jak i państwowe.


Większość rolników już wie, że korekcja racic to KONIECZNOŚĆ!


Najczęstsze choroby to:

  • międzypalcowe zapalenie skóry,
  • rozwarstwienie
  • wysięk (flegma) międzypalcowa
  • palcowe zapalenie skóry
  • wrzody podeszwy i opuszki
  • ochwat
  • zankocica

Technika wykonania usługi fachowym sprzętem przez do- świadczoną ekipę i doradztwo w okresie między korekcjami jest ważnym elementem w przeciwdziałaniu kulawizn u bydła.

Comment ( 1 )

  • Adaś

    Panie Marku najlepsza korekcj racic. Dziękuje

Give a Reply